پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر اولویت احیا و بازسازی اراضی منابع‌طبیعی که دچار حریق شده‌اند
بازدید : 45 14 مرداد 1399 ساعت 13:14 شماره :75537

تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر اولویت احیا و بازسازی اراضی منابع‌طبیعی که دچار حریق شده‌اند

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها خواستار اولویت احیاء و بازسازی اراضی منابع‌طبیعی مناطق آسیب دیده از حریق شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر مسعود منصور طی بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها بر اولویت احیاء و بازسازی اراضی که بر اثر حریق آسیب دیده‌اند تأکید کرد و تخصیص این اراضی را به طرح‌های غیر مرتبط با احیاء و توسعه منابع‌طبیعی ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: همه ساله بخش‌هایی از پوشش گیاهی زیست‌بوم‌های طبیعی ارزشمند جنگلی و مرتعی کشور به دلیل ایجاد آتش سوزی دچار آسیب شده و پوشش اصلی خود را از دسـت می‌دهند و بعضاً ممکن است افرادی با هدف تصرف این اراضی اقداماتی سودجویانه را انجام دهند که لازم است ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها، تدابیر لازم را جهت حفظ مطلوب از این اراضی پیش بینی و در اولویت برنامه های احیاء و بازسازی قرار دهند.  
رئیس سازمان جنگل‌ها در این بخشنامه‌ تأکید نموده است: مقتضی است از تخصیص این اراضی جهت طرح‌های غیر مرتبط با احیاء و توسعه منابع طبیعی خودداری گردد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :