پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عبدالرضا بازدار سکاندار معاونت برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل‌ها شد
بازدید : 48 11 تير 1399 ساعت 8:49 شماره :74396

عبدالرضا بازدار سکاندار معاونت برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل‌ها شد

پیش از ظهر امروز بر اساس حکم صادره از سوی دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، دکتر عبدالرضا بازدار که ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان را بر عهده داشت به عنوان سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل‌ها انتخاب شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مسعود منصور در مراسم معارفه معاون برنامه‌ریزی گفت: تمامی تلاش بر این است افرادی که در مجموعه سازمانی و ادارات کل مسئولیت می‌پذیرند از داخل مجموعه منابع‌طبیعی باشند و آقای بازدار نیز از خانواده منابع‌طبیعی است زیرا او چند سال مدیر کل منابع‌طبیعی استان ایلام بود و با مبانی و اصول منابع‌طبیعی آشنایی کامل دارد.
وی گفت: معاونت پشتیبانی با برنامه و بودجه، فناوری و اطلاعات، مسایل اداری، استخدامی و ذیحساب و مالی در ارتباط است و یکی از معاونت‌های کلیدی سازمان است، مشورت‌ها و رایزنی های‌زیادی انجام شد تا سازمان جنگل ها از وجود دکتر بازدار در این معاونت بهره مند شود.
منصور از تدوین سند اقدام یکساله منابع طبیعی خبر داد و افزود: تمامی طرح‌ها و برنامه‌های ساختاری و پشتیبانی منابع طبیعی در این سند دیده شده است.

**شفاف سازی در مسایل مالی از اولویت های مهم سازمان جنگل هاست
رییس سازمان جنگل‌ها شفاف‌سازی در مسایل مالی را از اولویت‌های مهم این سازمان برشمرد و یادآور شد: باید در هزینه کرد اعتبارات همه اسناد و مدارک شفاف و روشن باشد.
منصور از نهایی شدن سند جامع نیروی انسانی در منابع طبیعی و ارسال آن به سازمان امور اداری و استخدامی کشور خبر داد و افزود: نیروهای موجود بر اساس نیازمندی دفاتر و تخصص افراد توزیع می شوند.  
این مسئول منابع طبیعی کشور همچنین تاکید کرد: خودروهای قابل توجهی در چند سال اخیر از سوی سازمان تهیه شده که نیاز است این خودروها بر اساس نیازهای استانی ساماندهی شده و برای انجام ماموریت‌های لازم از جمله اطفای حریق به شهرستان ها ارسال شود.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه خواستار راه‌اندازی و تقویت برخی سامانه‌های الکترونیکی نظیر سامانه مجوز حمل چوب، سامانه موضوعات حقوقی و اسناد مربوط به صدور پروانه چرای دام شد و راه‌اندازی صندوق توسعه منابع‌طبیعی را از ضرورت‌های لازم برشمرد.

**خدامحوری اولین شرط قبول مسئولیت است
در مراسم معارفه معاونت برنامه‌ریزی، حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها با گرامیداشت دهه کرامت و ولادت با سعادت امام رضا (ع) به آیه شریفه از قرآن مجید اشاره کرد و گفت: اگر شاکر خدا باشیم خداوند نعمتش را بر ما ارزانی می‌دارد و اگر کفران نعمت کنیم خداوند عذابش اس را نسبت به ما شدید خواهد کرد.
طباطبایی‌نژاد همچنین یادآوری کرد: مسئولیتی که امروز می‌پذیریم باید شکر کنیم و لازمه پذیرش مسئولیت خدا محور بودن است.
وی همچنین گفت: انفال در دست ما امانت است و باید نسبت به حفاظت و بهره برداری اصولی از آن احساس مسئولیت کنیم.

**سازمان جنگل‌ها حساس ترین سازمان در وزارت جهاد کشاوری است
عبدالرضا بازدار معاون برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها در مراسم معارفه خود از حسن اعتماد دکتر مسعود منصور تشکر کرد و افزود: سازمان جنگل‌ها حساس‌ترین سازمان در وزارت جهاد کشاوری است و توجه مقام معظم رهبری در صیانت از جنگل‌ها و مراتع این حسایت را زیادتر و مسئولیت ما را در مدیریت آن دوچندان کرده است.
وی گفت: علیرغم وجود تحریم های ظالمانه روحیه تعصب، ایثار و کار در منابع طبیعی بسیار بالاست و به خوبی در ستاد و استان ها شاهد حرکت های خوبی در منابع طبیعی هستیم.
بازدار که دکترای اکولوژی خوانده است معاونت‌برنامه ریزی را موتور محرکه سازمان جنگل‌ها دانست و خاطرنشان کرد: حرکت این موتور قطعاً باید با همکاری و حمایت سایر مجموعه سازمانی باشد.

**توسعه منابع طبیعی در گرو توسعه منابع انسانی است
وی با بیان اینکه توسعه منابع‌طبیعی در گرو توسعه منابع‌انسانی است تصریح کرد: توسعه ارتباطات انسانی، صمیمیت و همدلی در کنار قانون‌مداری و بهره‌گیری از ادبیات فنی و اصولی می‌تواند بسیاری از گره‌های کور در مناسبات کاری را گشایش دهد.
وی توجه ستاد سازمان به ادارات منابع‌طبیعی استان‌ها را کاری لازم خواند و اظهار امیدواری کرد با هم‌افزایی و پروژه محوری، کارها را رو به جلو حرکت داد و به اهداف منابع طبیعی نزدیک شد. 
بر اساس این گزارش در پایان بخش مراسم معارفه معاونت برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع، رییس سازمان جنگل‌ها با اعطای حکم انتصاب به دکتر بازدار از زحمات و تلاش‌های قابل توجه مهندس رامین میرزایی که پیش از این عهده‌دار این معاونت بود تقدیر و تشکر کرد.

  | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :